Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. На сучасному етапі державотворення в Україні злочинність становить значну загрозу національній безпеці України. Поширення злочинності та масштаби злочинної діяльності кримінальних структур є такими, що проблема боротьби з нею сьогодні є одним із першочергових завдань держави і потребує запровадження цілого комплексу заходів протидії. Незважаючи на стійку тенденцію до зменшення впродовж 2005 – 2015 років кількості зареєстрованих злочинів в Україні (середній темп зниження складає 3%), кримінальна ситуація в державі загострюється. Особливо це стосується вчинення насильницьких злочинів проти особистості. У першому кварталі 2015 року, порівняно з аналогічним періодом 2014 року вдвічі зросла кількість убивств на замовлення; у 2,6 раза – проявів бандитизму; на 60% – випадків незаконного позбавлення волі та викрадення людей; на 13,7% – розбійних нападів; на 5,8% – грабежів; на 34,6% – злочинів, учинених з використанням вогнепальної зброї. Рівень насильницької злочинності безпосередньо впливає на захищеність громадян, на їхнє життя, здоров’я та інші права і свободи. Усе зазначене вище свідчить про формування серйозної небезпеки у сфері захисту прав і свобод громадян та відсутність достатніх гарантій їх реалізації.
Реальність кримінальних загроз обумовлює необхідність удосконалення форм і методів запобігання злочинності. У зв’язку із цим актуальним вбачається і питання розробки та реалізації заходів профілактики злочинів. На жаль, вітчизняна кримінологія, розробляючи заходи протидії злочинам, тривалий час відштовхувалась переважно від особи злочинця і тих негативних факторів, які впливали на її несприятливе формування.
Ступінь дослідженості теми. Питанням запобігання злочинності присвячували свої дослідження багато науковців, зокрема Антонян Ю.М., Бандурка О. М., Блага А. Б., Голіна В.В., Головкін Б.М., Даньшин І.М., Закалюк А. П., Костенко О.М., , Лукашевич С.Ю., Оболенцев В.Ф., Туляков В.А., Юрчишин В. М.
Мета дипломного дослідження проаналізувати сучасний стан запобігання злочинності на Україні.
Виходячи з мети нашого дослідження перед нами постають наступні завдання:
визначити поняття, структуру та об’єкти діяльності щодо запобігання злочинності;
охарактеризувати суб’єкти діяльності та заходи запобігання злочинним проявам;
розкрити сутність загально соціального, спеціально-кримінологічного та індивідуального запобігання злочинності .
Об’єкт дослідження: суспільні відносини щодо запобігання злочинності в Україні.
Предметом дослідження виступає злочинність та шляхи її запобігання.
Методи дослідження. В дипломній роботі використані наступні методи:
діалектичний – для встановлення соціально-правової сутності запобігання злочинам;
структурно-функціональний метод покладено в основу дослідження концептуальної моделі протидії злочинності в Україні;
системний метод надав можливість дослідити злочинність в контексті суспільних відносин, тобто в органічному взаємозв’язку з різними сферами життєдіяльності соціуму, а також проаналізувати систему суб’єктів запобігання злочинності;
узагальнення та аналіз інформації дозволили надати характеристику формам, методам та заходам запобіжної діяльності.
Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.