Особливості розслідування контрабанди культурних цінностей (ID:204070)
Зразок роботи
Особливості розслідування контрабанди культурних цінностей
Постановка проблеми. Культурні цінності – це один з основних елементів цивілізації та культури народів, це рукотворне багатство будь-якої країни, що накопичувалось та оберігалось протягом багатьох століть. Саме вони часто викликають підвищену зацікавленість представників кримінального світу. Висока ціна зумовлює попит на старовинні артефакти, а тому вони стають предметом злочинів. Тому проблеми боротьби з правопорушеннями у сфері охорони культурної спадщини на сьогодні мають глобальний характер для національних інтересів багатьох країн світу. Не є винятком і Україна. Найрозповсюдженішими об’єктами історико-культурних цінностей, які незаконно вивозяться за межі України, є: вироби із золота, срібла та скла; вишивки; монети; годинники; ікони; килими; книги. Це зумовлено недостатнім рівнем експертного забезпечення досудового розслідування та судового провадження.
Стан дослідження. Проблеми контрабанди та митної експертизи вивчали В.Ю. Шепітько, М.Є. Шумило, Є.П. Гайворонський, Л.О. Ужва та ін.. Проблематиці митної та ідентифікаційної експертизи культурних цінностей приділяли увагу Т.М. Артюх, В.І. Індутний, Я.В. Фурман, О.Л. Калашникова та ін.. Сучасні методики судово-товарознавчої експертизи окремих видів культурних цінностей розглянуті в працях В.В. Архіпова. Більшість досліджень, присвячених питанням розслідування контрабанди, мають закритий характер.
Мета роботи – проаналізувати особливості експертизи культурних цінностей.
Висновки. Отже, використання спеціальних знань в розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, предметом посягання яких є куль¬турні цінності, є визначальним фактором ефективності роботи правоохоронних органів. А тому слід оптимізувати, забезпечити матеріально-технічне оснащення, встановити обов’язкове підвищення кваліфікації, адекватно визначити вартість проведення експертиз, підвищити заробітну плату експертів.
Інші роботи з даної категорії: