Зразок роботи
В С Т У П
Актуальність теми. Одне з пріоритетних завдань боротьби зі злочинністю в Україні – вдосконалення процесу виявлення та розслідування кримінальних правопорушень. Тому, з точки зору чинного КПК України а також, згідно з вимогами Конституції України, визріла проблема з’ясування організаційних та процесуальних особливостей призначення та проведення експертизи.
Сьогодні, коли наука досягла значного розвитку, її видатні фундаментальні відкриття використовуються в усіх сферах діяльності людини. Не обминуло це і таку специфічну галузь людської діяльності як боротьба зі злочинністю. Судовими та правоохоронними органами дедалі більше використовуються на практиці спеціальні знання для розкриття кримінальних правопорушень. Ці знання за Кримінальним процесуальним кодексом (надалі КПК) можна використати двома способами: за допомогою спеціаліста і шляхом проведення судової експертизи.
Судова експертиза є найбільш кваліфікованою формою використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві. Вона значно розширює пізнавальні можливості органів досудового розслідування та суду, дозволяючи застосовувати в процесі розслідування і судового розгляду кримінальних проваджень увесь арсенал сучасних спеціальних знань.
Проблема використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів досліджувалась в наукових працях таких науковців, як Ю.П. Аленін, , В.П. Бахін, Р.С. Бєлкін, Т.В. Варфоломеєва, В.Г. Гончаренко, Ю.М. Грошевий, А.В. Іщенко, Н.С. Карпов, В.С. Кузьмічов, В.К. Лисиченко, В.Т. Нор, С.М. Стахівський, В.Ю. Шепітько, М.Є. Шумило та ін.
Наукові праці цих вчених мають чимале значення для курсової роботи, актуальність якої полягає в тому, що нині відбувається реформування кримінального процесуального законодавства та судової системи. Все це зумовлює необхідність дослідження проблем призначення та проведення експертизи, з’ясування процесуального статусу експерта у кримінальному провадженні, визначення ролі висновку експерта, як джерела доказів, та вироблення рекомендацій щодо вдосконалення чинного КПК України в цьому напрямку.
Об’єкт курсової роботи складають суспільні відносини, що виникають у зв’язку з призначенням та проведенням експертизи у кримінальному провадженні.
Предмет роботи є проведення експертизи у кримінальному провадженні