Зразок роботи
В С Т У П
Актуальність роботи. Успіх боротьби зі злочинністю в істотній мірі визначається тим, наскільки швидко і повно буде розкрито кожен злочин, викриті і притягнуті до суду всі особи, винні в його скоєнні. Правильне рішення слідчим питань, що входять до предмету доказування по кожній кримінальній справі, багато в чому зумовлює законність і справедливість судового вироку. Якою би процесуальною самостійністю і незалежністю суд не володів, він виносить свою оцінку, виходячи з матеріалів кримінальної провадження, що направляється прокурором на його розгляд. Саме слідчий в першу чергу визначає наявність складу та події злочину, доводить винність особи, залученого до кримінальної відповідальності, визначає юридичну оцінку злочину, суму завданої матеріальної шкоди і т.д.
Вище перераховані завдання вирішуються в ході досудового розслідування. Слід підкреслити, що саме слідчий є органом держави, що здійснює державно-правову функцію розслідування злочинів. Слідчі засновані спеціально для здійснення цієї функції.
В даний час, коли виникла необхідність докорінного поліпшення діяльності правоохоронних органів, важливо правильно визначити процесуальне становище слідчого у кримінальному провадженні .
Розкриття та розслідування злочинів, викриття винних, відновлення доброго імені людини, складають сутність роботи слідчого. Від його вміння та енергії, наполегливості та оперативності, ініціативи та самовідданості багато в чому залежить результат справи.
Перераховані вище завдання слідчого в концентрованому вигляді відбивають його соціально-політичну роль у забезпеченні законності в житті суспільства. Однак найбільш повно роль слідчого і сутність його діяльності розкриваються у здійснюваних ним функціях, які реалізуються через надані йому повноваження, правових принципах і умовах її діяльності.
Завданнями кримінального судочинства є швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб кожен який учинив злочин був підданий справедливому покаранню і жоден невинний не був притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений.
Об’єктом курсової роботи є законодавство України, норми кримінального, кримінального процесуального право та інше законодавство України, теорія і практика його виконання.
Предмет роботи - слідчий як суб’єкт кримінального провадження.
Метою цієї роботи є дослідження процесуального положення слідчого в кримінальному процесі, правових основ його діяльності та взаємовідносин з іншими суб'єктами в нерозривному зв'язку з аналізом сутності та принципів стадії досудового розслідування, механізму кримінально-процесуального регулювання, що передує судовому розгляду кримінальних проваджень.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
1. визначення місця слідчого в кримінальному процесі і характер виконуваних їм функцій;
2. аналіз процесуальних повноважень слідчого і його обов'язків;
3. дослідження проблеми процесуальної самостійності слідчого;
Вищевказані завдання дослідження визначають структуру роботи.
Методи дослідження. Їх вибір ґрунтувався на меті та завданнях курсової роботи з урахуванням її об'єкта і предмета. Для розв'язання поставленої мети та завдань дослідження були використані загальнонаукові методи пізнання: порівняльно-правовий, формально-логічний, системно-структурний та інші.