Поняття криміналістичної тактики як самостійного розділу науки криміналістики, її система і завдання (ID:268711)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Криміналістична тактика: теоретичні аспекти…...………………5
1.1. Предмет та система криміналістичної тактики………………………….….5
1.2. Завдання криміналістичної тактики…………………………………………8
Розділ 2. Основні категорії криміналістичної тактики…………………….11
2.1. Тактичний прийом, комбінація та операція………………………..………11
2.2. Поняття слідчої ситуації та фактори, що впливають на її формування.....16
2.3. Загальна характеристика слідчих дій…………………………….………...17
Розділ 3. Зв’язок криміналістичної тактики з іншими розділами криміналістики та суміжними науками………………………………..……21
3.1. Використання досягнень гуманітарних, природничих та технічних наук в криміналістичній тактиці…………………….……………………………….....21
3.2 Роль криміналістичної тактики в боротьбі зі злочинністю……………….23
Висновки…………………………………………………………………..…….27
Список використаних джерел………………………………………………...29
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність курсової роботи. З плином часу погляди на зміст криміналістичної тактики як розділу криміналістики неодноразово зазнавали змін. На етапі становлення йшла мова про кримінальну тактику, пізніше стали використовувати термін «слідча тактика». Сьогодні її називають криміналістичною. Це пояснюється тим, що рекомендації криміналістичної тактики застосовуються не тільки при проведенні слідчих дій, але і в оперативно-розшуковій діяльності і в ході судового слідства.
На сьогоднішній день криміналістика знаходиться на передовій у боротьбі зі злочинністю, захищає інтереси суспільства і його громадян та взаємодіє з іншими науками, перш за все, кримінально-правового циклу. Вона являє собою механізм практичної реалізації кримінального та кримінально-процесуального законодавства.
Криміналістична тактика розслідування є важливим розділом криміналістики. У ньому вивчаються основні поняття і теоретичні положення щодо тактики та організації слідчих дій, надаються тактичні рекомендації, спрямовані на організацію найбільш ефективного і планомірного розслідування.
Знання криміналістичної тактики дозволяє правильно орієнтуватися в різних ситуаціях, що виникають в процесі розслідування на різних його етапах та з різних видів злочинів, будувати і перевіряти версії, приймати оптимальні рішення і робити процес розслідування максимально результативним.
Сучасна криміналістична тактика – це не просто сукупність науково обґрунтованих прийомів щодо окремих процесуальних дій, а впорядкована система теорій, наукових положень і практичних рекомендацій щодо організації та планування розслідування і попередження злочинів.
Метою курсової роботи є комплексний аналіз питань, що стосуються теоретичного аналізу криміналістичної тактики, як розділу криміналістики.
Об'єктом курсової роботи є сукупність знань про криміналістичну тактику.
Предметом курсової роботи виступає закономірність розвитку криміналістичної тактики як розділу криміналістики.
Методологічною основою проведеного дослідження є діалектичний метод наукового пізнання. Застосовуються формально-логічний, системно-структурний, логіко-юридичний методи дослідження.
Теоретичну основу курсової роботи складає література з кримінального, кримінально-процесуального права, криміналістики. При цьому особливо слід відзначити праці вчених, безпосередньо використані автором: В.В. Тищенко, В.Ю. Шепітько, Р.В. Комісарчук, О.В. Кіян,
Т.В. Авер’янова.
Практичну базу дослідження у курсовій роботі складають матеріали судової практики, коментарі до КК України, КПК України, Постанови Пленуму Верховного Суду тощо.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
У розділі 1 розглядаються теоретичні аспекти криміналістичної тактики.
У розділі 2 детально досліджені основні категорії криміналістичної тактики.
У розділі 3 досліджено зв’язок криміналістичної тактики з іншими розділами криміналістики та суміжними науками.
Інші роботи з даної категорії: