Зразок роботи
ВСТУП
Проблеми особистості злочинця і злочинної поведінки є центральними в кримінологічної науки. Протягом тривалого часу вони досить глибоко і повно вивчалися у вітчизняній і зарубіжній кримінології, і в даний час створена фундаментальна теоретична база з цих питань.
Але це не говорить про те, що дослідження названих проблем в даний час не актуальне. У складних соціально-економічних і політичних умовах життя українського суспільства зазнають змін як особистість самого злочинця, так і особливості його поведінки.
Злочинна поведінка достатньо вивчена вченими-кримінологами. Але при цьому поведінка злочинця після вчинення ним кримінально-караного діяння, тобто посткримінальна поведінка, досліджена порівняно мало, а деякі її аспекти взагалі не досліджені, що є певним «пропуском» в теорії кримінології. Крім того, вивчення етапу посткримінальної поведінки в кримінологічному плані досить важливе, так як саме тоді злочинцем аналізується вчинене ним діяння, наслідки, що наступили, оцінюється «вигода» від скоєного злочину, а також часто плануються нові злочини.
Метою курсової роботи є вивчення посткримінальної поведінки, її механізму та розробка на цій основі заходів попередження повторних злочинів вчинених особами, які вже вчиняли кримінально-карані діяння.
Об'єктом курсової роботи є суспільні відносини, пов'язані з поведінкою суб'єкта після скоєного ним злочину та заходами щодо попередження повторних злочинів з боку осіб, які вчинили кримінально карані діяння.
Предметом курсової роботи є злочинна поведінка та її механізм, посткримінальна поведінка, механізм посткримінальної поведінки, заходи, необхідні для запобігання злочинам з боку осіб, раніше які вчинили кримінально карані діяння.
Методологічною основою проведеного дослідження є логіко-правовий, порівняльно-правовий, системно-структурний, соціологічний і деякі інші методи. В процесі написання застосовувалися досягнення наук кримінального права, юридичної психології, кримінального процесу, загальної теорії права та кримінології.
У процесі написання курсової роботи вивчені наукові дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів у галузі кримінального права, кримінального процесу, кримінології, загальної теорії права. При цьому особливо слід відзначити праці вчених, безпосередньо використані автором: Ю.М. Антонян, В.І. Анісімов, Р.А. Сабітов, І.А. Тарханов, А.В. Яшин, Х.Д. Алікперов, О. В. Барабаш, І.І. Карпець та ін.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
У розділі 1 розглядається особа злочинця як елемент криміналістичного аналізу.
У розділі 2 детально розглянуто кримінологічний аспект посткримінальної поведінки. Досліджені межі, види та механізм посткримінальної поведінки.
У розділі 3 розглянуто практичний аспект посткримінальної поведінки, досліджено значення посткримінальної поведінки в контексті попередження злочинності.