Зразок роботи
ВСТУП.
Актуальність дослідження: Актуальність даної теми зумовлена високим рівнем поширеності використання спеціальних знань експертів-криміналістів на етапі досудового розслідування, а також визначним різномаїттям криміналістичних експертиз, які охоплюють питання, які можуть виникати при розслідуванні будь-якого злочину. До того ж, незважаючи на значимість криміналістичних експертиз, в нашій країні вченими не так багато уваги приділяється криміналістиці в цілому та питанням, що стосуються криміналістичної експертизи зокрема. На відміну від таких країн, як Великобританія, США, Швеція, Швейцарія Нідерланди, де вивченню криміналістичної науки та особливостям криміналістичної експертизи вивчаються присвячені цілі окремі факультети, в нашій країні вивченню питань повязаних з криміналістичною експертизою, на жаль, приділено ще мало уваги в науці. Саме тому необхідно розвивати дану сферу знань та розглядати її якомога більш детально в своїх наукових працях.
Мета роботи-дослідити особливості криміналістичної експертизи на досудовому слідстві.
Основними завданнями курсової роботи є:
-з'ясувати поняття і значення криміналістичної експертизи;
-визначити коло суб'єктів судово-експертної діяльності;
-розглянути кримінально-правовий статус експерта, який проводить криміналістичну експертизу на етапі досудового розслідування;
-проілюструвати процес призначення і проведення криміналістичної експертизи;
-окреслити коло питань, що стосуються висновку експерта.
Об'єктом дослідження у даній курсовій роботі є криміналістичні експертизи.
Предметом дослідження, в свою чергу, є криміналістична експертиза на досудовому слідстві.
Для вирішення поставлених завдань були використані наступні методи:
• теоретичні: систематизація, зіставлення, класифікація науково-психологічних джерел інформації, що дозволило узагальнити та систематизувати погляди вчених на проблему, яка вивчається;
• емпіричні: порівняння, аналіз, синтез, статистичний метод.
Теоретичні основи дослідження.
Про ці та інші проблеми криміналістичної експертизи на досудовому слідстві писали вітчизняні та зарубіжні правознавці О. Г. Рувін [9], Воробчак А.Р. [10], Гоменюк І.М., Гонгало С.Й. [11], Давидова Д. В., Волобуєва О. О. [12], Клюєв О.М. [13], Кузубова Т.О. [14], Кушпіт В. П., Цилюрик І. І. [15],Лазебний А.М. [16], Меленевська З.С., Свобода Є.Ю., Антонюк П.Є. [17], Павлишин Б.О.[18], Паладійчук О.Ю. [19], Сезонов В.[20], Стецик Б. В.[21], R. Saferstein [25], Elizabeth A. Murray [26] та інші науковці.
Емпіричні основи дослідження.
Для вирішення поставлених завдань, порівняння практики застосування окремих питань криміналістичної експертизи були використані дані Єдиного державного реєстру судових рішень і практики Верховного суду щодо окремих питань криміналістичної експертизи.
Структура роботи: вступ, два розділи, висновки, список використаної літератури.
В даній роботі планується розглянути поняття криміналістичної експертизи на етапі проведення досудового розслідування, коротко розглянути історію заснування криміналістичної експертизи, її розвиток і значення історичного аспекту еволюції криміналістичних знань для сучасної судової експертизи в Україні. На додаток до цього необхідно розглянути значення криміналістичної експертизи для кримінального процесу на стадії досудового розлідування, а також визначити найголовніші завдання, які виконує криміналістична експертиза.