Кримінальна відповідальність за порушення валютного законодавста (ID:848965)
Зміст
Вступ 3
1. Поняття та сутність кримінальної відповідальності 4
2. Особливості кримінальної відповідальностьі за порушення валютного законодавства 5
Висновок 9
Список використаної літератури 10
Зразок роботи
Вступ
У останні роки в Україні спостерігається різкий сплеск правопорушень у різноманітних галузях життя. Тому у зв'язку з цим виникає потреба в інституті юридичної відповідальність, що є юридичним засобом що попереджує або ліквідує протиправну поведінку і стимулює суспільно корисні дії людей у правовій сфері.
Валютне правопорушення – це завжди протиправне діяння, яке порушує вимоги валютного законодавства. Наприклад, здійснення банком валютних операцій без ліцензії на право здійснення валютних операцій, яка видається Національним банком України, є валютним правопорушенням, оскільки операції з валютою та валютними цінностями здійснюються лише на підставі ліцензії НБУ.
Валютне правопорушення завжди соціально шкідливе. Як і будь-яке правопорушення, воно завдає шкоди особі, суспільству, державі. Чинним законодавством за порушення валютного законодавства на території України передбачено декілька різновидів юридичної відповідальності, зокрема, кримінальна та адміністративна.
Мета дослідження полягає у вивченні кримінальної відповідальність за порушення валютного законодавства.
Для досягнення мети необхідно вирішити наступні завдання:
- визначити поняття та сутність кримінальної відповідальності;
- описати особливості кримінальної відповідальності за порушення валютного законодавства.
Об’єкт дослідження – кримінальна відповідальність.
Предмет дослідження - теоретико-методологічні засади кримінальної відповідальності за порушення валютного законодавства.
1. Поняття та сутність кримінальної відповідальності
Поняття кримінальної відповідальності не розкривається чинним Кримінальним кодексом України, хоча у статтях та назвах статей тільки Загальної частини Кримінального кодексу України воно вживається понад сто разів. До сфери науки кримінального права належить розробка цього поняття.
Науковцями кримінальна відповідальність визначається, як особливий елемент у механізмі кримінально-правового регулювання, в межах якого здійснюється реагування держави на вчинений особою злочин, не зупинило дискусій з приводу суті та змісту цього поняття. Більше того, складним і суперечливим залишається процес формування вчення про кримінальну відповідальність, незважаючи на належну увагу до цієї проблеми.
У зв’язку з тим, що кримінальної відповідальності являється одним із видів юридичної відповідальності, і виходять її визначення.
Слід виходити з аксіоматичного твердження (встановлюючи зміст кримінальної відповідальності), що вона є різновидом юридичної відповідальності, а відтак їй притаманні і всі ознаки юридичної відповідальності нехай з певним уточненням.
До таких ознак, як правило, відносять:
1) за своєю сутністю юридична відповідальність є негативною реакцією держави на вчинене правопорушення;
2) застосування юридичної відповідальності забезпечується державним примусом;
3) вона застосовується, як правило, лише до суб’єктів, які винні у вчиненні конкретного правопорушення;
4) вона тягне застосування до правопорушника певних санкцій майнового, особистого чи організаційного характеру. [3, с.127]
Інші роботи з даної категорії: