Теорії структури капіталу підприємства та їх вплив на фінансування (ID:118650)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………ст. 3
РОЗДІЛ І. ТЕОРІЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА, ЇХ ВИДИ ТА СУТНІСТЬ………………………………………………...………………ст. 4
РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ТА ФАКТОРІВ, ЩО НА НЕЇ ВПЛИВАЮТЬ…………………………..………ст.13
РОЗДІЛ ІІІ. ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА………………………………………………………...…..ст.25
ВИСНОВКИ………………………………………………………………..…ст.28
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………..…ст.31
Зразок роботи
Актуальним питанням для економіки України сьогодні є розроблення максимально ефективної структури капіталу підприємства. Ефективність функціонування будь-якого підприємства залежить від обраної стратегії управління його капіталом. Основне завдання при управлінні капіталом полягає у формуванні та підтримці його оптимальної структури, яка зможе найбільш повно задовольнити стратегічні цілі підприємства. Досліджуючи теоретичні засади управління формуванням капіталу, найбільш значущою та дискусійною серед економістів є концепція його структури. Адже теоретична концепція структури капіталу надає та моделює основу для вибору напрямів стратегії економічного та фінансового розвитку підприємства, які забезпечують зростання ринкової вартості даного підприємства.
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю пошуку шляхів оптимізації структури капіталу з погляду декількох теоретичних підходів та з урахуванням факторів впливу на нього.
Предмет дослідження – теорії структуру капіталу підприємства та їх вплив на фінансування.
Метою роботи є дослідження існуючих теорій оптимізації структури капіталу підприємства та їх впливу на фінансування підприємства.
Дослідження має важливе значення, оскільки встановлення оптимального співвідношення між власним та позичковим капіталом, формування інструментарію визначення такого співвідношення, своєчасне та ефективне реагування на зміну зовнішніх факторів є необхідною умовою ефективного функціонування підприємства, забезпечення стабільних фінансово-економічних показників його діяльності.
Для того, щоб більш наглядно продемонструвати вплив структури капіталу на фінансування, ми обрали два підприємства – ПАТ «Мотор Січ» та ПАТ "Яготинський маслозавод" – структури капіталу яких кардинально відрізняються між собою: ПАТ «Мотор Січ» фінансує свою діяльність здебільшого за рахунок власного капіталу (75,6%), в той час, як частка власних коштів у фінансуванні Яготинського маслозаводу складає лише 30,2%, а пріоритет надається позиковим ресурсам (69,8%).
ВИСНОВКИ
Ефективність функціонування будь-якого підприємства залежить від обраної стратегії управління його капіталом. Основне завдання при управлінні капіталом полягає у формуванні та підтримці його оптимальної структури, яка зможе найбільш повно задовольнити стратегічні цілі підприємства. Структуризація капіталу промислового підприємства дозволяє провести як якісну, так і кількісну оцінку капіталу, а також охарактеризувати ефективність його використання. Аналіз капіталу підприємства є найважливішим етапом у відтворювальному процесі і вдосконаленні якості капіталу.
Однією з головних проблем в управлінні капіталом є поєднання власного та позикового капіталу у такий спосіб і в таких обсягах, які б забезпечили ефективну діяльність підприємства, з одного боку, та його незалежність, з іншого. З огляду на це досить важливим є забезпечення оптимальної структури капіталу на підприємстві. Однозначного визначення цього поняття немає, оскільки різні автори трактують оптимальність структуризації капіталу диференційовано за певним критеріальними показниками.
В теорії структури капіталу виокремлюють такі теоретичні концепції: традиційна концепція; концепція індиферентності; компромісна концепція; концепція протиріччя інтересів. В їх основу покладено різні підходи до можливості оптимізації структури капіталу підприємства та відокремлення пріоритетних факторів, що визначають механізм оптимізації. Проте слушним є висновок Є. Брігхєма, що жодні теоретичні підходи структури капіталу не дають чіткої відповіді на питання щодо можливості її оптимізації. Отже, неможливо знайти оптимальну структуру за допомогою лише кількісних моделей, а визначення цільової структури передбачає виявлення впливу факторів як кількісного, так і якісного характеру.
Інші роботи з даної категорії: