Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ СУТНОСТІ ПОЗИЧКОВОГО КАПІТАЛУ ТА ЙОГО РОЛІ У ФІНАНСОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Сутність і роль позичкового капіталу в діяльності підприємства
1.2. Політика управління позичковим капіталом підприємства
1.3. Проблеми забезпечення підприємства позичковим капіталом та шляхи їх вирішення
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА ДОЦІЛЬНОСТІ ЗАЛУЧЕННЯ ПОЗИЧКОВОГО КАПІТАЛУ В ДІЯЛЬНІСТЬ ПАТ «ЧЕРКАСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДІВНИЙ ЗАВОД»
2.1. Фінансово-економічна характеристика підприємства, що потребує залучення позичкових коштів
2.2. Аналіз фінансово-майнового стану підприємства
2.3. Аналіз доцільності залучення позичкових коштів в реалізацію проекту
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА ЗА РАХУНОК ПОЗИЧКОВОГО КАПІТАЛУ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВИСНОВКИ
Пiд чаc дocлiдження нами було визначено роль і місце позикового капіталу у фінансово-господарській діяльності підприємства, що дозволило дати власне тлумачення даного поняття: під «позиковим капіталом» слід розуміти кошти, які залучаються для фінансування господарської діяльності підприємства на принципах строковості, поверненості та платності. Позикові кошти, що залучаються підприємством класифікуються за різними ознаками: за цілями залучення, за джерелами залучення, за періодом залучення, за формами залучення та забезпечення. Раціональне використання позикового капіталу не можливе без його всебічного аналізу. Оцінку ефективності використання позикового капіталу необхідно проводити з урахуванням впливу факторів, які визначають потребу підприємства в позикових коштах.
Сучасні вітчизняні реалії функціонування суб’єктів господарювання вимагають від них збільшення обсягів залучення позикових коштів у той час, коли самі джерела отримання таких коштів значно звужуються. Така ситуація породжує необхідність пошуку оптимальних шляхів формування позикового капіталу підприємств. Основними шляхами покращення формування позикового капіталу підприємства, в сучасних умовах, може стати підвищення якості управління ним шляхом забезпечення систематизованого управління даним процесом, а також в результаті розробки і втілення стратегії управління залученням коштів, яка забезпечуватиме пошук ефективних джерел фінансування виробничо-господарської діяльності підприємства з урахуванням усіх обмежень і ризиків.
Виявлено, що основна проблема в забезпеченні фінансової стійкості підприємства – це щорічне зниження суми власного капіталу за рахунок накопичення нерозподіленого збитку в його складі. Зроблений прогноз виявив, що в 2017 році значення власного і залученого капіталу зрівняються, ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» почне фінансуватись в більшому ступені за рахунок позичкового капіталу.
Для того, щоб запобігти такому процесу необхідно вивести підприємство на прибутковий рівень, тоді збільшиться сума нерозподіленого прибутку (або знизиться нерозподілений збиток), збільшиться сума власного капіталу, підприємству не доведеться додатково залучати капітал і воно зможе вчасно розраховуватись з боргами – таким чином, знизиться залучений капітал і зазначеної вище тенденції можна буде запобігти.
В стратегічному плані на 2015 рік було розглянуто впровадження таких перспективних видів продукції у виробництво: фронтальний обiгрiвач мікроавтобуса, омивач електронний автомобiля КрАЗ, електродвигун електричного вiстового приводу вентилятора, вентиляторний блок охолодження радiатора автомобіля.
Для впровадження даного напрямку діяльності ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» необхідно оновити свої обладнання, вклавши в це 2100 тис.грн., які є капітальними інвестиціями підприємства.
Розрахунки показали, що чистий прибуток від впровадження пропозиції становитиме 365,03 тис.грн. в 2015 році, чистий прибуток в 2016 році буде становити 542,25 тис.грн., в 2017 році – 595,41 тис.грн.
Перелік табличного і графічного матеріалу:
Рис. 1.1. Склад зобов’язань підприємства
Таблиця 2.1. - Вихідні дані для розрахунку лінійного рівняння тренду для прогнозування суми власного капіталу і суми зобов’язань ПАТ «Черкаський приладобудівний завод», тис.грн.
Рис.2.1. Прогнози змін сум власного і позичкового капіталу ПАТ «Черкаський приладобудівний завод»
Таблиця 2.2. - Графік основного виробництва ПАТ «Черкаський приладобудівний завод»
Таблиця 2.3. - Прогнозований об'єм реалізації продукції ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» в 2015 році
Таблиця 2.4. - Прогнозований об'єм реалізації продукції ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» в 2016 році
Таблиця 2.5. - Прогнозований об'єм реалізації продукції ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» в 2017 році
Таблиця 2.6. - Обслуговування боргу ПАТ «Черкаський приладобудівний завод», тис.грн.
Таблиця 2.7. - Аналіз витрат на виробництво одиниці продукції в 2015-2017 роках, грн.
Таблиця 2.8 - Основні фінансово – економічні показники діяльності ПАТ «Черкаський приладобудівний завод»
Таблиця 2.9 - Оцінка доходів, затрат та фінансових результатів діяльності ПАТ «Черкаський приладобудівний завод», тис.грн.
Таблиця 2.10 - Оцінка показників ліквідності і платоспроможності підприємства ПАТ «Черкаський приладобудівний завод»
Таблиця 2.11. - Економічна ефективність впровадження в виробництво продукції в 2015 році
Таблиця 2.12. - Економічна ефективність впровадження в виробництво продукції в 2015 -2016 році