Фінанси підприємств (ID:126991)
Зміст
ВСТУП..3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВ..5
1.1 Законодавчо-нормативна база регулювання діяльності ПАТ «Ніжинський хліб»...5
1.2 Характеристика специфічних особливостей організації фінансів і фінансових відносин ПАТ «Ніжинський хліб»10
1.3 Особливості оподаткування діяльності ПАТ «Ніжинський хліб».12
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА ФІНАНСОВИХ ПОКАЗНИКІВ І ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА..15
2.1 Дослідження формування і використання фінансових ресурсів і грошових доходів підприємства.15
2.2 Аналіз грошових надходжень і витрат підприємства..19
2.3 Експрес-аналіз фінансового стану підприємства..23
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА І ОЦІНКА ЗАПРОПОНОВАНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.30
3.1 Оцінка ймовірності банкрутства підприємства.30
3.2 Заходи щодо покращення фінансових показників і результатів діяльності підприємства..35
3.3 Напрямки фінансової стратегії підприємства..41
ВИСНОВКИ.45
ЛІТЕРАТУРА..47
ДОДАТКИ..50
Зразок роботи
В першому розділі курсової роботи було розглянуто законодавчо – нормаивну базу регулювання діяльності, специфічні особливості організації фінансів і особливості оподаткування ПАТ «Ніжинський хліб».
До основних законодавчих і нормативних актів, які регулюють діяльність ПАТ «Ніжинський хліб» відносять: Господарський кодекс України затв. ВРУ 16.01.2003 р., № 436-IV, який регулює договірні відносини між суб'єктами господарювання, в т.ч. грошові, відповідальність за невиконання договірних зобов'язань, а також регламентує поведінку суб'єктів господарювання під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності; Цивільний кодекс України, Податковий кодекс України, Закон України «Про акціонерні товариства» та інші нормативні і законодавчі акти.
Специфіка роботи підприємств хлібопекарської галузі полягає і тому, що:
- термін реалізації продукції є коротким, що впливає на кількість виробників та їх частку ринку;
- конкуренцією на регіональних ринках досить висока;
- ринок хліба та хлібобулочних виробів значною мірою залежить від ситуації на ринку борошна та коливань на зерновому ринку, який чутливий до сезонних факторів та державного регулювання.
На ПАТ «Ніжинський хліб» організація фінансової роботи здійснюється на високому рівні.
ПАТ «Ніжинський хліб» знаходиться на загальній системі оподаткування і сплачує наступні податки і збори: податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, військовий збір, податок на додану вартість.
В другому розділі курсової роботи була зроблена оцінка фінансових ресурсів, грошових надходжень і витрат та проведений аналіз фінансового стану.
Проведений аналіз фінансових ресурсів виявив, що їх сума невисока і постійно зменшується, ефективність їх використання падає, а вхідний грошовий потік менший за вихідний.
Проведений аналіз фінансового стану показав, що ліквідність і фінансова стійкість підприємства знаходяться на належному рівні, показники рентабельності через наявність чистого збитку в 2014 році – всі від’ємні, а показники ділової активності частково показують негативні зміни.
В третьому розділі курсової роботи було проведено діагностики можливості банкрутства ПАТ «Ніжинський хліб» за 2013-2014 рр. за допомогою дискримінантних факторних моделей та розроблено шляхи підвищення фінансових результатів його діяльності.
Майже всі показники діагностики банкрутства показали, що ймовірність його настання є дуже невисока.
Однією з гострих проблем, які стоять на сьогодні перед підприємством є значна зношеність його основних фондів. Крім того, підприємство витрачає великі суми коштів, постійно проводячи капітальні і поточні ремонти обладнання. Внаслідок частих поломок підприємство не може працювати на повну потужність, втрачає час і кошти.
Тому пропонується розглянути проект заміни деякого обладнання та купівлі нового обладнання. Таким чином, в результаті заміни обладнання на підприємстві річний економічний ефект складатиме 65,723 тис.грн.
Основним напрямком збільшення ефективності використання ресурсів і збільшення прибутковості підприємства є зниження показника матеріалоємності продукції, оскільки питома вага даного показника взагалі у харчовій промисловості складає не менше 80%.
Інші роботи з даної категорії: