Фінансова політика підприємства (ID:133793)
Зміст
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………….3
1. Теоретичні основи фінансової політики підприємства…………………….5
2. Методи оцінювання ефективності реалізації фінансової політики підприємств………………………………………………..………................16
3. Напрями вдосконалення фінансової політики вітчизняних підприємств…………………………………………………………………..36
Висновок……………………………………………………………………….……44
Додатки……………………………………………………………...………………46
Список використаної літератури………………………………………………..…53
Зразок роботи
Вступ
Фінанси як система економічних відносин складається об’єктивно. Протягом формування цих відносин виникає необхідність у свідомому управлінні ними.
Управління фінансами – це сукупність прийомів, методів і засобів, що використовуються для підвищення прибутковості підприємства і мінімізації ризику неплатоспроможності.
Таким чином, основною метою управління фінансами або фінансового менеджменту є одержання максимальної вигоди від функціонування підприємства в інтересах його власників. Для досягнення цієї мети фінансовим менеджерам необхідно вирішити наступні завдання:
• постійно підтримувати поточну платоспроможність (ліквідність) підприємства, тобто своєчасно виконувати поточні зобов’язання за рахунок оборотних активів;
• прагнути зростання рентабельності власного капіталу, тобто збільшувати прибуток на кожну грошову одиницю вкладених засновниками коштів;
• підтримувати платоспроможність в довгостроковому періоді, тобто виконувати зобов’язання перед інвесторами та кредиторами, які мають довгострокові вкладення в підприємства;
• забезпечувати фінансовими ресурсами процеси розширеного відтворення.
Побудова фінансової політики спонукає підприємця ясно представляти намічені цілі, способи, прийоми, засоби, механізми і можливості їх досягнення. Проведення фінансової політики вимагає добір адекватних форм, способів, прийомів, засобів і механізмів її реалізації. Фінансова політика покликана врахувати багатофакторність, багатокомпонентною і багатоваріантність управління фінансами для досягнення намічених цілей і виконання поставлених завдань. При відсутності такої політики дії керівництва і персоналу стають неусвідомленими, хаотичними, недалекоглядними. В результаті організація впадає у велику залежність від випадкових обставин. Тому фінансова політика є необхідним елементом управління, її побудова і проведення не тільки відображають цілі роботодавців, але й характеризують цілеспрямованість керівництва,здатність систематично переслідувати і реалізовувати інтереси сторін управління у фінансово-виробничих процесах.
Ігнорування фінансової політики призводить до втрати цілеспрямованості, ясного уявлення цілей фінансового управління, до неадекватного вибору форм, способів, прийомів, засобів і механізмів управління фінансами. Такі процеси супроводжуються втратою динамічності, стабільності, фінансової стійкості в роботі організацій. При такому підході керівництво упускає наявні можливості. Кризові явища стають закономірними. Тому положення і методи короткостроковій і довгостроковій фінансової політики досить актуальні і практично значущі. При побудові та проведенні фінансової політики використовуються методи управлінського обліку, економічного аналізу, фінансового менеджменту.
Інші роботи з даної категорії: