Формування та використання прибутку підприємства (ID:158179)
Зміст
Зміст
Тема 4. Формування та використання прибутку підприємства
4.1. Відмінність у визначенні прибутку у податковому і бухгалтерському обліку
4.2. Напрямки використання прибутку підприємств
4.3. Порядок формування прибутку від фінансових операцій
Список використаної літератури
Додатки
Зразок роботи
Відмінність у визначенні прибутку у податковому і бухгалтерському обліку
Реформування економіки в Україні зумовило необхідність удосконалення обліку, який поступово змінюється у напрямі, як до міжнародних стандартів, так і до потреб національної економіки. Проте процеси реформування призвели до виникнення розбіжностей між показниками бухгалтерської та податкової звітності, а також у методологічних підходах визначення прибутків відповідно до впроваджених національних стандартів з обліку та Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Одним із основних показників оцінки рівня господарювання підприємства є прибуток, який виступає головним джерелом фінансування розвитку підприємства, вдосконалення його матеріально-технічної бази та результативності підприємницької діяльності.
Значний внесок у розвиток питань облікового й податкового прибутку зробили такі вітчизняні дослідники, як О.С. Бородкін, С.Ф., Голов, М.В. Кужельний, П.Ю. Нечай, О.П. Півнюк, В.В. Сопко, М.Г. Чумаченко та ін. [5, с. 74].
У зарубіжних країнах з ринковою економікою між бухгалтерським і податковим обліком різноманітні зв’язки, а саме від переважного впливу податкових правил на систему обліку до незалежного співіснування обох систем. Для таких розвинутих країн як Німеччина, Франція, Швеція, Бельгія, Іспанія, Італія, Швейцарія характерною є континентальна модель бухгалтерського обліку. Відповідно до неї між системами бухгалтерського та податкового обліку існує тісний зв’язок. Облікова політика в цих країнах спрямована, перш за все, на задоволення вимог уряду щодо оподаткування. Бухгалтерський та податковий облік за цією моделлю збігаються і виконують усі фіскально-облікові завдання. У цих країнах облік достатньою мірою формує інформацію, необхідну для контролю за здійсненням податкової політики.
Інші роботи з даної категорії: