Фінансове планування на підприємстві: проблемні аспекти та напрямки удосконалення (ID:231413)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ
1.1. Сутність фінансового планування на підприємстві
1.2. Завдання, принципи та методи бюджетування у системі фінансового планування на підприємстві
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНІ РЕАЛІЇ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ В ТзОВ «ТЕРКОМ»
2.1. Загальна фінансово-економічна характеристика підприємства
2.2. Діюча практика фінансового планування в ТзОВ «ТЕРКОМ»
2.3. Оцінка оперативного фінансового планування на підприємстві
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ І НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ В ТзОВ «ТЕРКОМ»
3.1. Формування системи фінансового контролінгу в контексті удосконалення
фінансового планування на підприємстві
3.2. Впровадження бюджетування для підвищення ефективності фінансовогопланування на підприємстві
3.3. Методичні аспекти організації контролю в бюджетуванні
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
1.1. Сутність фінансового планування на підприємстві
В умовах ринкової економіки, самостійності та відповідальності підприємств за результати власної діяльності, виникає об'єктивна необхідність визначення їх перспективних фінансових можливостей та майбутнього фінансового стану, які знаходять своє відображення та реалізацію через фінансове планування.
На сьогоднішній день, досить актуальним є теоретичне переосмислення, аналіз та вдосконалення організації фінансового планування на вітчизняних підприємствах. Протягом останніх років з'явилась значна кількість праць російських та вітчизняних авторів, перекладних праць західних економістів, які присвячені фінансовому плануванню і контролю, їх місця й ролі в системі фінансового менеджменту. За сучасних умов господарювання, положення про те, що фінансове планування є однією з найсуттєвіших складових системи управління підприємством, може піддаватись дискусії з точки зору практичної доцільності та необхідності його використання в системі управління на рівні мікроекономіки. Причиною зазначеного є те, що не отримали масового висвітлення шляхи трансформації та напрямки практичного використання набутого вітчизняного і зарубіжного досвіду й сучасних розробок у сфері фінансового управління, зокрема фінансового планування, в удосконаленні фінансово-господарської діяльності вітчизняних підприємств. Як зазначають О. Квасовський та Е. Карапетян, фінансове прогнозування і планування виступає важливим чинником успішної адаптація кластерної моделі до національних умов ведення бізнесової діяльності, бо з їх допомогою можна розробити виважену стратегію фінансування розвитку виробничого кластера на тривалу перспективу, а також конкретизувати тактичні шляхи поетапної реалізації доктрини [27, с. 142].
1.2. Впровадження бюджетування для підвищення ефективності фінансового планування на підприємстві
В системі нових форм планування фінансово-господарської діяльності важливе місце відводиться системі складання бюджетів підприємств, які орієнтовані на отримання оптимального прибутку і збереження позицій підприємства на ринку товарів та послуг.
На думку О.Ю. Ніпіаліді та Н.І. Карпиин, бюджетування - це процес організації управління фінансово- господарською діяльністю підприємства, який ґрунтується на розробці бюджетів та забезпечує аналіз і контроль за їхнім виконанням (рис. 3.2) [58, с.173].
Рис. 3.2. Система бюджетів підприємства*
*власна розробка
Особливістю бюджетування є: координація основних сторін діяльності підприємства (сфери виробництва, сфери збуту, фінансової діяльності) через систему бюджетів. При цьому акцентується на фінансовій стороні, що дає змогу досягти таких цілей, як оптимізація витрат, максимізація прибутку і, як результат, поліпшення фінансового стану; організація планування, обліку, аналізу і контролю не тільки на рівні підприємства, а кожного підрозділу (центру відповідальності), та їхня орієнтація на досягнення загальних фінансових цілей підприємства; широке залучення до процесу планування, контролю та аналізу менеджерів усіх рівнів управління.
Розробка бюджетів забезпечує періодичне планування операцій підприємства, дає змогу передбачити майбутні проблеми і визначити найкращий шлях удосконалення стратегічної мети.
Інші роботи з даної категорії: