Планування діяльності підприємства (ID:258880)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1.ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
1.1. Сутність, роль і значення планування діяльності підприємства
1.2. Принципи та види планування
1.3. Характеристика процесу організації системи планування на підприємстві
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ В ТОВ «ВО «ЕКОХІМ»
2.1. Аналіз діяльності та організації системи планування ТОВ «ВО «Екохім»
2.2. Шляхи підвищення ефективності планування в ТОВ «ВО «Екохім»
2.3. Аналіз світового досвіду планування діяльності підприємств
РОЗДІЛ 3.ОХОРОНА ПРАЦІ В ТОВ «ВО «ЕКОХІМ»
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
1.1. Сутність, роль і значення планування діяльності підприємства
У сучасних ринкових умовах функціонування економіки успіх і стійкість будь-якого суб'єкта господарювання можуть бути забезпечені тільки при ефективному плануванні його економічної діяльності. Функція особливо ефективна в таких сферах, як планування господарських відносин і планування роботи окремої одиниці господарювання. Як базова ланка управління, планування охоплює систему методів, принципів, форм і прийомів регулювання ринкового механізму для підвищення конкурентоспроможності суб'єкта господарювання при використанні обмежених ресурсів. Функціонування підприємства при високій конкуренції в системі ринкової економіки істотно підвищує значення планової роботи та вимоги до неї на підприємстві. Практикою показано, що високий рівень внутрішньо-організаційного планування найбільш ефективно відрізняє функціонування підприємства. Тому ефективне планування – це важливий фактор успіху в сучасній економічній діяльності.
Незважаючи на те, що навіть ретельно розроблені плани часто доводиться міняти в процесі реалізації і багато планів виявляються нездійсненними, тим не менше, процес планування має переваги. У процесі планування народжуються нові ідеї, оцінюються шанси різних сценаріїв і перевіряються різні варіанти. Якщо планування вести розумно і точно документувати, воно й надалі може мати певну цінність: при розробці наступних планів фахівці можуть звертатися до попередніх, щоб зрозуміти помилки або знахідки, які привели до успіху або невдачі плану [16, с. 48].
Планування діяльності підприємства – це процес розробки плану розвитку підприємства і подальшого контролю його реалізації. Кінцевим результатом процесу планування виступають планові рішення – основа цілеспрямованої подальшої діяльності. Спланувати діяльність підприємства – це означає визначити головні напрями і пропорції розвитку виробництва з урахуванням наявних матеріальних і трудових ресурсів на основі потрібних ринком видів і об'ємів товарів і термінів їх випуску. Об'єктом планування на підприємстві визнається його виробнича та соціально-економічна діяльність. Предметом планування виступають ресурси підприємства [3, с. 14].
2.3. Аналіз світового досвіду планування діяльності підприємств
Планування на підприємствах є однією з основних складових частин управління поряд з традиційними складовими: організацією, мотивацією і контролем. Питанню планування на підприємстві були присвячені роботи багатьох зарубіжних, радянських, а після і українських вчених. Однак цілком очевидно, що в силу різних економічних механізмів підходи до планування формувалися по-різному [8, с. 6].
Численними спеціальними дослідженнями в Європі і США давно вже помічено, що при плануванні підприємства мають значно більш високі економічні результати, ніж без систематичного планування. На сьогоднішній день для зарубіжних компаній широко поширені такі етапи планування [13]: формулювання складу майбутніх планових проблем, визначення системи очікуваних небезпек або передбачуваних можливостей організації; пошук альтернативних рішень сформульованих проблем; обґрунтування висунутих стратегій, цілей і завдань, які планує здійснити підприємство; планування основних засобів досягнення поставлених цілей; визначення потреби у ресурсах; проектування впровадження розроблених планів і контроль за їх виконанням.
Для вітчизняних же підприємств характерні наступні три основних етапи практичної діяльності в частині планування:
1. Складання планів, прийняття рішень про майбутні цілі організації та способи їх досягнення;
2. Організація виконання планових рішень, оцінка реальних показників діяльності організації;
3. Контроль і аналіз кінцевих рез
Інші роботи з даної категорії: