Зразок роботи
В науковій літературі та законодавчих актах існує багато визначень сутності інновацій та інвестицій. Узагальнюючи різні визначення інноваційну діяльність підприємства можна розглядати як сукупність прогресивних, якісно нових змін, що безперервно виникають в часі та просторі і мають місце в будь – якій складній виробничо – господарській системі. Існує досить багато класифікацій інновацій за критеріями: поширеності, місця у виробничому циклі, наступності, охоплення частки, потенціалу і ступеня новизни тощо. Життєвий цикл інновацій складається із наступних стадій: розроблення, виведення на ринок, зростання, зрілість і занепад.
Інвестиції – тимчасове відмовлення економічного суб'єкта від споживання наявних у його розпорядженні ресурсів (капіталу) і використання цих ресурсів для збільшення в майбутньому свого добробуту.
Розроблення та реалізація інноваційно - інвестиційного проекту проходить тривалий шлях від ідеї до реалізації.
Розрізняють два підходи до оцінки ефективності інноваційно – інвестиційних проектів: традиційний та метод власного капіталу. Під час оцінювання розраховуються наступні показники: прибутковість продаж, норма прибутку на інвестиції, строк окупності, точка беззбитковості, точка платоспроможності, чиста поточна вартість інвестицій, індекс прибутковості інвестицій, дисконтований строк окупності інвестицій, внутрішня ставка прибутковості інвестицій.
ПАТ «Виробниче обєднання «Восход» належить до машинобудівної галузі і спеціалізується на виробництві машин для рослинництва: навісних дискових борон, лущильників, агрегатів комплексної обробки грунту, культиваторів, тракторів тощо.
За останніх три роки підприємство не здійснювало фінансових інвестицій та не отримувало їх. Капітальні інвестиції, які спрямовувались на інновації здійснювались в незначних обсягах. В основному джерелами фінансування капітальних інвестицій є власні кошти, незначні кошти отримані завдяки цільовому фінансуванню та амортизаційним відрахуванням.
Інноваційно – інвестиційний проект передбачає впровадження в виробництво трьох принципово нових для підприємства види продукції: обприскувач навісний штанговий, причіпний обприскувач з нержавіючим баком і пневматична сівалка.
Отже, в результаті здійснення проекту чистий прибуток підприємства складе 2551345 грн., отже, виготовлення даної машинобудівної продукції для підприємства є вигідним і прибутковим.
Сума прибутку з врахуванням дисконтування складе: в першому році – 1977802,65 грн., в другому році – 1533103,22 грн., в третьому році – 1188416,51 грн., в четвертому році – 921290,68 грн., в п’ятому році – 714121,47 грн. Значення чистої теперішньої вартості є більшим за 0 і становить 5619434,53 грн., індекс прибутковості є більшим 1 і становить 7,46, а термін окупності є нижчим за 5 років і становить 0,36 року, що дозволяє зробити висновок про ефективність даного проекту.
Отже, впровадження даної пропозиції дозволить підприємству отримувати додатковий дохід, знизити витрати, та вийти на прибутковий рівень виробництва – чистий прибуток становить 1399,425 тис.грн.