Зразок роботи
ВСТУП
Агропромисловий комплекс Житомирської області гарантує продовольчу безпеку країни, постійно збільшуючи обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, але попри це має ряд проблем щодо своєчасного забезпечення власної діяльності фінансовими ресурсами та сучасною сільськогосподарською технікою.
Щорічно у сільськогосподарських підприємствах кількість списаної техніки перевищує кількість придбаної більш як у десять разів. Катастрофічно зменшуються можливості власних джерел оновлення й поповнення машинно-тракторного парку, таких як амортизаційний фонд і прибуток. Практично усі кошти, які необхідно інвестувати в техніку й обладнання, використовуються переважно на фінансування оборотних коштів, у тому числі на купівлю насіння, паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, сплату банківських процентів за кредит тощо. Державні програми підтримки технічного забезпечення аграрного сектора економіки є недостатньо ефективними, використовуючи кошти за державними програмами сільськогосподарські підприємства не в змозі забезпечити свою діяльність сучасною технікою [1, с.69]. На часі актуальним залишається проблема оновлення технічної та технологічної бази сільськогосподарських підприємств для розв’язання якої, необхідним є процес інвестування діяльності сільськогосподарських підприємств Житомирської області.
Теоретичні і практичні засади інвестиційного забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств досліджували вчені: В. Борисова, Р. Грант, О. Гудзь, М. Дем’яненко, В. Ковальов, М. Кропивко, Ю. Лупенко, Б. Майджер, М. Малік, О. Могильний, Я. Пітер, Д. Портер, Н. Рязанова, П. Саблук, Р. Саблук, П. Стецюк. Дослідження таких авторів є фундаментальними та натомість, залишаються проблеми, які постають перед сільськогосподарськими підприємствами у процесі залучення інвестицій для розвитку діяльності підприємства.
Метою курсового дослідження є надання обґрунтованих пропозицій щодо гармонізації інвестиційного процесу в сільськогосподарському підприємстві.
Виходячи з мети нашого дослідження, перед нами постають наступні завдання:
Об'єктом дослідження виступає Фермерське Господарство «Кільніцька».
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних положень щодо формування і розвитку ефективного інвестування на прикладі ФГ «Кільніцька».
Методи дослідження: загальнонаукові - діалектичний, абстрактно-логічний, індукції та дедукції, наукових узагальнень, що дозволило провести теоретичні узагальнення щодо сутності, принципів та видів інвестиційної діяльності; комплексного економічного та статистичного аналізу – порівняння, відносних та абсолютних величин, балансовий – що дозволило визначити тенденції розвитку інвестиційного процесу та вплив основних чинників на нього.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновки, списки використаних джерел та додатків.