Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Останнім часом слово “інвестиції” стало відігравати особливу роль у житті України. Підприємства, які втратили можливість черпати фінансові ресурси з централізованих джерел, вийшли у вільне плавання до безкрайніх просторів ринкової економіки, не зовсім розуміючи як жити у цих умовах. Дослідження проблеми інвестування економіки завжди знаходилось у центрі уваги економічної думки. Це обумовлено тим, що інвестиції торкаються найглибших основ господарської діяльності, визначають процес економічного зростання в цілому. У сучасних умовах вони виступають найважливішим засобом забезпечення умов виходу з економічної кризи, структурних зрушень у народному господарстві, зростання технічного прогресу, підвищення якісних показників господарської діяльності на мікро - і макрорівнях. Активізація інвестиційного процесу є одним із надійніших механізмів соціально-економічних перетворень.
Сьогодні виділяють нову форму інвестицій – інноваційну, так як конкурентоспроможність на світовому ринку все більше залежить від продукції, в основу якої покладено нові знання. Науково-технічний прогрес (НТП), визнаний в усьому світі як найважливіший фактор економічного розвитку, все частіше пов'я¬зується з поняттям «інноваційний процес». Це єдиний у своєму роді процес, який поєднує науку, техніку, економіку та підприємництво. Він полягає в одержанні інновації і простягається від зародження ідеї до її комерційної реалізації.
Здійснення інноваційного процесу, як і будь-якого іншого, зу¬мовлено складною взаємодією багатьох факторів. Так, результати діяльності в інноваційній сфері не лише впливають на суспільство й НТП, а й відчувають на собі зворотній його вплив, причому убудь-яких аспектах: науково-технічному, організаційному, соціаль¬ному, виробничому, економічному. Інноваційний розвиток потребує від держави вирішення ряду завдань у різних сферах діяльності суб'єктів господарювання, спря¬мованих на виявлення відхилень від головної мети внутрішніх і зов¬нішніх елементів діяльності, пошук і обґрунтування шляхів їх при¬ведення в гармонійну відповідність, що має на меті створення умов стійкого соціально-економічного розвитку як самого суб'єкта, так і суспільства в цілому.
Проблемам інноваційно-інвестиційної політики присвячені дослідження цілого ряду відомих вітчизняних спеціалістів, таких як: І.А. Бланк, Б.В. Губський, К.Г. Зуллас, Л.І. Нейкова, А.А. Пересада, та іноземних учених-економістів: В. Бернс, Г.І. Бірман, В.С. Балабанов, Дж.М. Кейнс, В.В.Ковальов, І.В. Ліпсіц, Г. Марковіц, П. Массе, М. Міллер, Ф. Модільяні, В. Шарп, Й. Шумпетер та інші. Проте, значна кількість знань щодо удосконалення організаційно-економічного механізму акти¬візації інноваційної діяльності й досі залишаються не висвітленими і потребують теоретичного, методичного та практичного вирішення.
Тому темою випускної роботи є інвестиційно-інноваційна діяльність підприємства в сфері формування основних засобів.
Ефективне використання інвестиційних ресурсів, які вдається залучити в українську економіку, необхідність їх збільшення та соціальні функції інвестування визначають актуальність і значущість даної теми дослідження. В даній роботі досліджено умови інвестиційної діяльності в Україні, визначено основні тенденції розвитку інвестиційної сфери, з’ясовано роль внутрішніх і зовнішніх інвестицій у забезпеченні сталого економічного розвитку України, запропоновано механізм удосконалення регулювання інвестиційної діяльності, зважаючи на обмежені можливості перехідної економіки країни.
Мета і задачі дослідження. Мета випускної роботи полягає у розробці теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності базового підприємства в сфері формування основних засобів і вдосконалення механізму управління такою діяльністю. Досягнення мети передбачає формування та вирішення наступних наукових і практичних завдань:
1. Дослідити економічний зміст категорій „інвестиції”, „інновації”, „основні засоби”, їх склад, класифікацію та оцінку;
2. Проаналізувати чинні законодавчі та нормативні акти щодо організації інвестиційно-інноваційної діяльності в Україні;
3. Проаналізувати організацію та методику інвестиційно-інноваційної діяльності в сфері формування основних засобів;
4. Подати пропозиції щодо вдосконалення інвестиційно-інноваційної діяльності базового підприємства;
5. Сформувати систему показників для визначення ефективності впровадження інвестиційних проектів.
Об’єктом дослідження є господарські операції і процеси, пов’язані із залученням та рухом інвестиційних ресурсів на ВАТ “Бердичівська фабрика одежі”, що на сьогодні є потужним виробником конкурентоспроможної продукції (виробництво верхнього одягу для жінок і чоловіків), яка здатна задовольнити найвибагливіші смаки не тільки українських, але і зарубіжних споживачів.
Предметом дослідження є методика і організація інвестиційно-інноваційної діяльності та її вплив на результати виробничої і фінансової діяльності підприємства.
Практичне значення отриманих результатів. Реалізація наведених в даній роботі пропозицій сприятиме підвищенню ефективності інвестиційної діяльності, а також раціональному використанню залучених інвестицій для модернізації та оновлення техніко-технологічної бази підприємства. Результати дослідження можуть бути використані в процесі подальшого реформування економіки України в сфері інвестиційної політики.
Структура та обсяг випускної роботи. Випускна робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Повний обсяг випускної роботи – 142 сторінки, в тому числі 50 таблиць, розміщених на 52 сторінках; 23 рисунки, розміщених на 23 сторінках; 18 додатків, розміщених на 30 сторінках. Список використаної літератури складається з 87 найменувань на 6 сторінках.