Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження обумовлена безліччю чинників: складна макроекономічна ситуація на ринку, та скорочення інвестиційної активності, що позначилося на динаміці економічного зростання та модернізації виробництва вітчизняних виробників.
Проблеми привернення інвестиційних ресурсів завжди залишаються актуальними в сфері економічної науки та управління суспільством. Оскільки інвестиції впливають на найглибші аспекти підприємницької діяльності і визначають загальний напрямок економічного зростання. У сучасних умовах інвестиційно-інноваційні ресурси є найважливішими інструментами, які створюють умови для подолання економічних криз, змін у структурі економіки, технічного прогресу та підвищення продуктивності в усіх сферах господарської діяльності. Активізація інвестиційного процесу є одним із інструментів соціально-економічних перетворень. Однією з основних причин, що гальмують економічний зріст в Україні, є низький рівень інвестиційної активності.
Особлива роль залученні іноземних інвестицій належить венчурним фондам, стимулюючим інфраструктурні венчурні проекти через відкриті канали перерозподілу капіталу.
Окремі завдання підтримки реального сектора економіки та його фінансування у складних економічних умовах здатні вирішувати інститути розвитку, створюючи, наприклад, індустріальні парки, створюючи та супроводжуючи пріоритетні проекти, працюючи на засадах державно-приватного партнерства тощо.
У вітчизняній теорії та практиці поряд з вченими та фахівцями, праці яких присвячені інвестиціям в цілому (управлінню ними, оцінці ефективності, регіональному та муніципальному аспектам), можна вказати на фахівців, які присвятили роботи іноземним інвестиціям, формам та способам, проблема їх залучення та використання в економіці України та її регіонів. У тому числі назвемо Щербина В.С., Вінник О.М., Мілаш В.С., Луць В.В., Худавердієва В. А., Матюшенко І.Ю., Діденко Л.В., та інші. Праці перерахованих вчених та фахівців послужили теоретичною основою роботи.
Мета роботи - вивчити теоретичне підґрунтя залучення іноземних інвестицій в економіку регіону та розробити пропозиції для Вінницької області щодо вдосконалення інвестиційної політики з метою сталого приросту обсягу зарубіжних інвестицій.
Для досягнення мети в роботі поставлено та вирішено такі завдання:
• усвідомити доцільність залучення іноземних інвестицій, їх форми та види, механізм впливу на економіку регіону з урахуванням можливих негативних ефектів, відомі в теорії та практиці методи способу створення сприятливих умов для іноземних інвестицій;
• оцінити динаміку та структуру залучення іноземних інвестицій в економіку Вінницької області;
• розробити пропозиції щодо вдосконалення політики та інструментарію - залучення іноземних інвестицій: загальні та конкретні заходи щодо вирішення проблеми.
Об'єкт дослідження – Вінницька область України та її інвестиційна політика.
Предмет дослідження - відносини з приводу залучення іноземних інвестицій на територію Вінницької області.
Як методи дослідження були використані: аналітичний метод, аналіз нормативно-правової бази, статистичний метод та синтез. Проаналізовано теоретичний матеріал із даної проблематики.
Науково-практична значимість даного дослідження полягає у розробці напрямів удосконалення залучення іноземних інвестицій в українську економіку.
Магістерська кваліфікаційна робота викладена на 77 сторінках загального тексту. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 57 найменувань, містить 13 таблиць, 6 рисунків.
Робота складається із вступу, трьох основних розділів, висновків, бібліографічного списку та додатків. У вступі обґрунтовується актуальність обраної теми, визначено мету, завдання та об'єкт дослідження.
У першому розділі дано поняття, визначено форми залучення іноземних інвестицій, оцінено позиції аналітиків щодо оцінки позитивного впливу їх на економіку регіону та можливі проблеми, з'ясовано способи залучення з урахуванням експертного та системного підходу.
У другому розділі дано оцінку динаміки та джерел залучення іноземного капіталу в Вінницьку область, визначено проблеми, що перешкоджають приросту іноземного капіталу в останні роки.
Третій розділ містить рекомендації щодо збільшення інвестиційної привабливості регіону з урахуванням вимог іноземних інвесторів та результатом перевірки гіпотез відомих аналітиків.