Зразок роботи
У сучасних умовах одним з найважливіших інструментів підвищення адаптивності є впровадження технологій тайм-менеджмента як елементу системи управління персоналом для зростання ефективності використання робочого часу.
Це обумовлюється зростанням у працівників підприємства повноважень, прийняття ними самостійних рішень, самостійної організації і планування своєї роботи, а також суттєвими змінами у діяльності підприємства, що включають розробку нових продуктів, вихід на нові ринки, впровадження нового обладнання, сучасних технологій та вимагає постійного пошуку резервів часу.
Управління часом – це технологія організації часу і підвищення ефективності його використання. Базові ідеї тайм-менеджменту полягають в тому, що основну увагу треба приділяти тому, куди повинен інвестуватися час, а не тому, як швидше робити справи. По суті, це дуже важливе і складне завдання визначення пріоритетів, яка зачіпає усі області управлінської діяльності, пов’язані з ухваленням рішень. Ефективне управління підприємством неможливе без глибокого розуміння і практичного застосування цих принципів в повсякденній діяльності, саме тому управління часом стає фактором забезпечення економічної стабільності та підвищення конкурентоспроможності підприємств, а також обумовлює актуаль¬ність дослідження.
Дослідженню питань управління робочим часом та тайм- менеджменту присвятили свої наукові праці такі вчені, як, зокрема, Г.О. Архангельський, А.В. Вацьківська, Х. Велтье, С. Далримпл, В.М. Дерев’янко,
Г.І. Євтушенко, Л. Зайверт, О.С. Колесов, Д.К. Клеменс, Й. Кноблаух, Ф. О’Коннелл, С. Прентис, Б. Трейси, А.В. Холодницька [1–10]. Наявні дослі-дження не враховують специфіки підприємства, яка має бути врахованою під час вирішення задач щодо ефективного управління робочим часом працівників, не приділено належної уваги практичній складовій системи тайм-менеджменту, розробці єдиного підходу щодо впровадження тайм-менеджменту у практику сучасних підприємств.
Мета дипломної роботи полягає в удосконаленні теоретичних підходів та практичних рекомендацій щодо впровадження технологій тайм-менеджменту у практику управлінської діяльності сучасних підприємств.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
1) Розкрити сутність та розвиток тайм-менеджменту як невід’ємної складової ефективного управління;
2) Описати основні принципи та інструменти тайм-менеджменту в управлінській діяльності;
3) Визначити особливості та необхідність створення системи ефективного тайм-менеджменту на підприємстві;
4) Надати загальну характеристику підприємства ПП «ТИЛЬДА» та проаналізувати показники його господарської діяльності;
5) Провести діагностику стану управлінської діяльності підприємства;
6) Оцінити та проаналізувати систему тайм-менеджменту на підприємстві;
7) Надати пропозиції щодо покращення системи тайм-менеджменту на підприємстві;
8) Обґрунтувати вибор ефективних інструментів тайм-менеджменту в управлінській діяльності;
9) Провести економічна оцінка доцільності обраних напрямів удосконалення системи тайм-менеджменту в управлінській діяльності підприємства.
Oб’єктoм дocліджeння диплoмнoї рoбoти є діяльність управлінського персоналу в ПП «ТИЛЬДА».
Прeдмeтoм є процес організації та ефективність тайм-менеджменту в управлінській діяльності ПП «ТИЛЬДА».
Для розв’язання поставлених завдань і досягнення мети дослідження було використано такі методи наукового пізнання: системно-структурний аналіз та метод логічного узагальнення – при обґрунтуванні теоретичних засад використання ефективних інструментів тайм-менеджменту в управлінській діяльності; статистичний та порівняльний аналіз – при дослідженні діяльності підприємства; системний підхід – при розробленні рекомендацій щодо підвищення ефективності використання інструментів тайм-менеджменту.
Інформаційну базу дипломної роботи склали: зібрані, опрацьовані й узагальнені первинні матеріали, що характеризують діяльність роботи ПП «ТИЛЬДА»; законодавчі та нормативно-правові акти, що регулюють діяльність підприємств в Україні; офіційні дані Державної служби статистики України. Методологічною основою дослідження є теоретичні напрацювання вітчизняної та світової економічної науки, концептуальні положення сучасної економічної теорії, наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів, присвячені дослідженню тайм-менеджменту в управлінській діяльності.