Політична система Чехії (ID:1171431)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ТА СТРУКТУРА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЧЕХІЇ 5
1.1. Особливості та структура політичної системи Чехії 5
1.2. Особливості партійної системи Чехії. 9
РОЗДІ 2. ТРАНСФОРМАЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЧЕХІЇ 13
2.1. Трансформація політичної системи Чехії в умовах євроінтеграції 13
2.2. Специфіка розвитку політичного плюралізму в Чеській Республіці 23
ВИСНОВКИ 30
СПИСОК ВИКОИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 32
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Європа на початку ХХІ ст. є прикладом тісної міждержавної співпраці з прозорими кордонами, відкритими для вільного руху капіталів, товарів, послуг та людей. Європейська інтеграція, як один із багатьох процесів, що відбуваються в сучасній системі міжнародних відносин, є унікальним явищем. Європейський Союз став єдиним правовим простором із наднаціональними інститутами та загальним ринком, економічним та валютним союзом, спільною політикою в основних сферах суспільного життя.
Розпад Чехословаччини та утворення суверенної Чехії (1993 р.) на тлі розпаду біполярного світу привели до переосмислення пріоритетів як внутрішньої, так і зовнішньої політики. За нових умов Чехія визначила основні напрями своєї політики, що випливали з головного основного курсу, проголошеного «Оксамитовою революцією»: євроінтеграція, повне включення до провідних євроатлантичних економічних, політичних, оборонних структур, розвиток співпраці з країнами Європейського Союзу. Центральноєвропейський регіон, врегулювання відносин із сусідніми країнами на широкій договірній основі, «східний напрямок», пошук нових концепцій національної безпеки, участь у міжнародних організаціях, зовнішня торгівля.
Розгляд політичної системи країни, в даному випадку Чехії, є необхідним процесом, який дозволить краще зорієнтуватися в нинішній політичній ситуації в країні.
Метою даної курсової роботи є визначення основних складових політичної системи Чехії та притаманним їм ознаки.
Виходячи з мети курсової роботи, поставлені наступні завдання дослідження:
• визначити особливості та структуру політичної системи Чехії;
• виокремити основні особливості партійної системи Чехії;
• проаналізувати трансформацію політичної системи Чехії в умовах євроінтеграції;
• розкрити специфіку розвитку політичного плюралізму в Чеській республіці.
Об’єктом дослідження є політична система Чехії.
Предметом дослідження є особливості та структура політичної системи Чехії.
Методи дослідження. Методологічну основу курсової роботи складає загальнонаукові і спеціальні методи пізнання соціально-правових явищ. До використаних загальнонаукових методів належать – аналіз, синтез, системний аналіз, абстрагування і конкретизація.
Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел.
В І розділі роботи «Особливості та структура політичної системи Чехії» розкриваються особливості та структура політичної системи Чехії. Характеризується партійна система Чехії. В ІІ розділі роботи «Трансформація політичної систем» дається характеристика трансформації політичної системи Чехії. Досліджуються розвитки політичного плюралізму в Чехії.
Інші роботи з даної категорії: