Тема: «Правові засади кримінальної процесуальної діяльності слідчого» (ID:1063318)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО СТАТУСУ СЛІДЧОГО В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАНИ……………………………………………..5
1.1 Поняття та сутність процесуального статусу слідчого……………….5
1.2 Історичний аналіз процесуального статусу слідчого………………9
РОЗДІЛ 2. КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧОГО…………………………………………….18
2.1 Поняття та різновиди функцій слідчого в кримінальному процесі…..18
2.2 Нормативна регламентація процесуальних прав та обов’язків слідчого………………………………………………………………………..23
2.3 Шляхи вдосконалення процесуального статутсу слідчого в кримінальному процесі України……………………………………………28
ВИСНОВКИ………………………………………………………………..32
СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………..34
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. На сьогодні можна констатувати, що інститут досудового розслідування перебуває у постійному розвитку. Слідчий – є такий учасник кримінального провадження, на якого покладено процесуальну функцію обвинувачення, що здійснюється шляхом викриття винних у вчиненні злочинів та притягнення їх за погодженням із прокурором до кримінальної відповідальності. В змісті жодної зі статей КПК зміст поняття "слідчий" не визначено, а лише зазначено їх відомчу приналежність.
У теорії процесу серед науковців, на сьогодні, віднесення слідчого до числа учасників, що виконують функцію обвинувачення, є спірним. Починаючи з радянських часів в наукових колах існувала думка, що на слідчого покладено функцію розслідування злочинів, змістом якої виступає підфункція обвинувачення, захисту і вирішення кримінальної справи. Крізь призму сучасного погляду на модель вітчизняного кримінального процесу, що тяжіє до змагальної, це погляд на зміст такої функції слідчого себе повністю вичерпав.
Мета курсової роботи полягає у комплексному та об'єктивному дослідженні слідчого як суб’єкту кримінальної процесуальної діяльності і його повноваження.
Поставлена мета зумовлює необхідність вирішення наступних завдань:
- дослідити процесуальне становище слідчого при відкритті провадження;
- дослідити процесуальні функції та повноваження слідчого;
- розглянути шляхи вдосконалення процесуального статутсу слідчого в кримінальному процесі України;
Об’єктом дослідження є процесуальний статус слідчого в кримінальному процесі.
Предметом дослідження є процесуальні функції та повноваження слідчого як суб’єкта кримінальної процесуальної діяльності.
Методи дослідження. Основою курсової роботи є діалектичний метод пізнання. Крім цього загального методу пізнання для досягнення поставленої в роботі мети були використані наступні методи:1) формально-догматичний (юридичний) – при з’ясуванні нормативного змісту окремих положень кримінально – процесуального права України, нормативно-правових актів щодо процесуального статусу слідчого; 2) системно-структурний – для поглибленого дослідження і співставлення окремих нормативних положень, які пов’язані із процесуальною діяльністю слідчого.
Новизна курсової роботи. Новизна і теоретична значимість роботи полягає в дослідженні та поглибленому аналізу процесу правових засад кримінально процесуальної діяльності слідчого.
Практична значимість курсової роботи полягає у можливості використовувати дослідження та запропоновані шляхи вдосконалення процесуального статутсу слідчого в кримінальному процесі України.
Структура та обсяг курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, та списку використаної літератури. Загальний обсяг роботи – 36 сторінки.
Інші роботи з даної категорії: