Зразок роботи
ВСТУП
Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням його коштів та джерел їх утворення. Фінансовий стан підприємства — це забезпеченість власними обіговими коштами, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан та динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність коштів, платоспроможність та інші підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства, що дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.
Підсумком господарської діяльності будь-якого комерційного підприємства є фінансовий результат – прибуток або збиток.
Прибуток підприємства являє собою підсумок його господарської діяльності та є джерелом його життєдіяльності. Величина прибутку залежить від росту обсягу реалізації, від зниження собівартості та якості реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг.
Однак, для досягнення максимальних розмірів прибутку, підприємство повинно забезпечити ефективне управління фінансовими результатами господарської діяльності.
...
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ФІНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
1.1. Економічна сутність фінансових результатів діяльності та їх формування.
Економічним підсумком фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання с фінансовий результат, який характеризує усі сторони функціонування підприємства. Отримання запланованих фінансових результатів є основною метою діяльності кожного суб'єкта підприємництва. Фінансовий результат безпосередньо впливає на зміну власного капіталу шляхом збільшення суми нерозподіленого прибитку чи непокритого збитку. В свою чергу, на величину результатів діяльності підприємства впливає багато різноманітних факторів, зокрема: податкова система, цінова політика підприємства, обсяги виробництва, величина витрат, рівень ефективності використання виробничих ресурсів підприємства, ефективність використання фінансових ресурсів тощо.
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про фінансові результати визначають наступні національні стандарти обліку: НП(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", П(С)БО 15 "Дохід", П(С)БО 16 "Витрати".
Фінансовий результат (прибуток, збиток) – це узагальнюючий показник результативності господарської діяльності підприємства, який формується поступово протягом звітного періоду.
У відповідності до НП(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" прибуток – це сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати, а збиток – це перевищення суми витрат над сумою доходу, для отримання якого були здійснені такі витрати.
У бухгалтерському обліку фінансові результати формуються у розрізі видів діяльності шляхом послідовного зіставлення доходів і витрат звичайної (операційної, фінансової, інвестиційної) та надзвичайної діяльності.
Для обліку та узагальнення інформації про фінансовий результат призначений рахунок № 79 "Фінансові результати". Фінансовий результат діяльності підприємства складається з:
— фінансових результатів від основної діяльності:
— фінансових результатів від фінансових операцій;
— фінансових результатів від іншої звичайної діяльності;
— фінансових результатів від надзвичайних подій.
...
1.2. Облік використання прибутку підприємства.
Для суб'єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність, узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності є чистий прибуток (збиток), для визначення якого необхідне послідовне порівняння всіх доходів і витрат звітного періоду. Кінцевий фінансовий результат підприємства визначається як різниця між різними видами доходів, які обліковуються за кредитом рахунку 79 "Фінансові результати", і відповідно, витратами, які обліковуються за дебетом даного рахунку.
...
РОЗДІЛ 4. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
Задача.
У січні 2018 року підприємство «Парус» одержало дохід від реалізації продукції в сумі 240 000 грн з ПДВ. Собівартість реалізованої продукції склала
120 000 грн. Протягом місяця підприємство витратило:
а) на утримування апарату управління – 24 000 грн;
б) витрати, пов’язані з реалізацією продукції – 8000 грн;
в) інші операційні витрати – 3000 грн.
Визначення фінансових результатів у бухгалтерському обліку підприємства відобразиться у такий спосіб: