ОПОДАТКУВАННЯ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ (ID:834896)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАВОВІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ
6
1.1 Теоретичні основи та сутність спрощеної системи оподаткування
6
1.2 Законодавче та нормативно правове забезпечення функціонування спрощеної системи оподаткування в Україні
11
1.3. Критичний огляд наукових публікацій з проблематики застосування спрощеної системи оподаткування малим бізнесом
19
РОЗДІЛ 2. ПРАКТИКА ОПОДАТКУВАННЯ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
26
2.1 Оцінка показників розвитку малого бізнесу в Україні
26
2.2 Аналіз результативних показників застосування спрощеної системи оподаткування для бюджетної системи України
36
2.3 Оцінка впливу малого підприємництва на економічний розвиток територіальних громад в Україні
44
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
61
3.1 Зарубіжний досвід спрощеного та пільгового оподаткування малого бізнесу
61
3.2 Державна підтримка малого бізнесу в умовах надзвичайного стану та загального економічного спаду
65
ВИСНОВКИ
72
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
74
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми роботи. Функціонування спрощеної системи відіграє важливу роль для забезпечення ефективної діяльності корпоративного сектору та створити умови для його подальшого розвитку. Сучасні засади формування спрощеної системи оподаткування передбачають участь публічного управління для покращення якості стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Основними засадами спрощеної системи оподаткування є використання нормативно-правового регулювання господарської діяльності та впровадження ефективної системи податків для бізнесу. Питання розвитку спрощеної системи оподаткування відіграє важливу роль в сучасних умовах, оскільки забезпечення її функціонування буде становити фактором до стабільності економічного сектору. Через війну в Україні, третина економіки зазнала скорочення, а загальний стан макроекономічного середовище є несприятливим, що потребує значної фінансової допомоги від міжнародних донорських організацій для подолання економічної кризи. Використання спрощеної системи оподаткування може допомогти нівелювати ризики, що пов’язані з бойовими діями та створити умови для ведення бізнесу. Зокрема, політика грантових програм та ефективній діяльності уряду, для сприяння розвитку малого та середнього бізнесу матимуть ключове значення для стабілізації економічної ситуації в країні. За таких обставин, тема курсової роботи є актуальною та доцільної дослідження.
Інформаційна база дослідження. Під час написання курсової роботи було проаналізовано матеріали періодичних видань, навчальні посібники, монографії, нормативно-правові акти, за допомогою яких розкрито особливості спрощеної системи оподаткування. Зокрема питання правових засад та структури функціонування спрощеної системи оподаткування досліджували такі вчені як: З. Варналій [2], О. Бещко, Л. Вороніна, І. Ковальчук [14], А. Крисоватий, Т. Мараховська [18], В. Мороз, О. Покатаєва, Л. Ткачик, О. Чабанюк [42]. Ними було визначено ключові засади функціонування спрощеної системи оподаткування, її принципи та нормативно-правовий характер. Проте, в умовах трансформації економічного сектору та актуальності даної теми, питання дослідження спрощеної системи оподаткування залишається доцільним.
Метою курсової роботи є оцінка результативності функціонування спрощеної системи оподаткування в Україні.
Об’єктом дослідження курсової роботи є спрощена система оподаткування.
Предметом дослідження курсової роботи фінансові відносини, що виникають між платниками податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та державою.
Інші роботи з даної категорії: