Зразок роботи
Суттєві зміни у світовій валютній системі в другій половині ХХ ст. Призвели до лібералізації валютних відносин, чим дали країнам можливість вільно обирати системи валютних курсів. Це призвело до розширення кола інструментів, що використовуються у сфері валютного регулювання, оскільки валютний курс є не лише показником макроекономічної стабільності, а й важливим чинником міжнародної конкурентоспроможності кожної країни в контексті дедалі глибших процесів глобалізації та інтеграції. Тому переосмислення та пошук нових теоретико-методологічних підходів до валютного регулювання є передумовою підвищення ефективності реалізації державної економічної політики.
Часті економічні кризи нашої держави, нестабільність банківської системи, значна доларизація економіки зумовлює необхідність системних зрушень всієї економічної системи, у тому числі й у грошово-кредитній сфері. Враховуючи те, що валютні відносини поширюються на всі сфери національної економіки, а на валютний курс впливає багато факторів, дуже важливим є визначення місця і ролі валютного регулювання в системі економічної політики держави, яка полягає в економічній політичній системі, що й обумовлює актуальність даного дослідження.
Аналіз останніх публікацій. Вагомий внесок у розвиток основних положень, пов’язаних з теоретичними, методологічними та прикладними аспектами валютного регулювання, внесли зарубіжні вчені: А. Ослунд, Дж. М. Кейнс, П. Кругман, А. Маршалл, Дж. Мід, М. Обстфель, П. . Самуельсон, К. Рогофф, І. Фішер, М. Фрідман, Е. Хансен та ін. А також праці таких українських учених, як А. Гальчинський, А. Береславська, А. Дзюблюк, М. Савлук, І. Лютий, Ф. Журавко, З. Луцишин, В. Литвицький, А. Мороз, В. Козюк, С. Кораблін. , П. Нікіфоров, П. Круш, В. Міщенко, А. Петрик, Т. Сліпченко, А. Шаров та ін.
Мета роботи полягає в дослідженні курсів іноземних валют, їх визначення та методів регулювання в контексті сучасної міжнародної економіки.
Для досягнення мети дослідження в роботі сформульовані наступні завдання:
- дослідити теоретичні засади становлення та регулювання валютного курсу;
- взяти до уваги світовий досвід регулювання валютного курсу;
- проаналізувати валютно-курсову політику Національного банку України та Європейського Центрального Банку;
- виявити проблеми вітчизняного валютного контролю та системи валютного контролю в Україні;
- дослідити фактори, що впливають на розвиток курсу національної валюти;
- розробити шляхи оптимізації валютного регулювання та валютної політики.
Об’єктом дослідження є сфера валютних відносин в Україні.