Бюджетний процес в Україні: інституційна складова та фінансові аспекти (ID:441651)
Зміст
Зміст
ВСТУП.7
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ.10
1.1. Принципи та основні завдання бюджетного процесу.10
1.2. Органи управління бюджетним процесом.21
1.3. Інституційні засади планування бюджету.34
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ.44
2.1. Нормативно-правове регулювання бюджетних відносин.44
2.2. Державні бюджети України: підходи до формування та виконання.49
2.3. Місцеві бюджети як складова частина бюджетної системи України.63
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ.70
3.1. Міжнародний досвід та організація бюджетного процесу, можливості його використання в Україні.70
3.2. Шляхи удосконалення системи бюджетного планування.75
ВИСНОВКИ.100
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.105
ДОДАТКИ.115
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Вдосконалення бюджетного процесу є пріоритет-ним питанням у вирішенні проблем, яке пов’язане з модернізацією державних фінансів. Нині увага реформаторів фокусується на проблемах взаємодії і взаємоузгодженні бюджетного процесу на державному та місцевих рівнях; питаннях відповідності обсягів фінансування результатам, що задекларовані в бюджетних програмах; підвищенню якості бюджетних послуг та ефективності діяльності учасників бюджетного процесу; зростання дефіциту бюджету та державного боргу. Перелік проблем є досить вагомим і кожна з них потребує детального дослідження. Саме тому актуальність названих проблем не викликає сумніву.
Про недосконалість бюджетного процесу свідчать тенденції, які відо-бражають збільшення витрат на обслуговування державного зовнішнього та внутрішнього боргу, невиконання бюджету за основними складовими доходів та видатків; із 2014 р. дефіцит бюджету зменшується; зниження ефективності діяльності учасників бюджетного процесу тощо. Управління бюджетом ускладнюється також такими зовнішніми чинниками, як: політична нестабільність, загроза суверенітету і територіальної цілісності країни, дисбаланси фінансової системи, волантильність курсової політики, але з 2016 р. спостерігається зростання реального ВВП.
Складність, виникаючих проблем, обумовлюється впливом бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів, оскільки, виходячи із зауваження Р. Масгрейва, «видима рука бюджетного процесу – річ не менш «природна», ніж невидима рука ринку». Справедливість цієї тези посилюють сьогоднішні реалії, особливо в умовах нестабільної економіки, оскільки саме через бюджет держава усуває виникаючі диспропорції та забезпечує оптимальний перерозподіл дефіцитних фінансових ресурсів.
Значним внеском у розвиток теорії і практики управління бюджетом внесли такі вчені, як Андрущенко В.Л., Благун І.Г., Василик О. Д., Галушка
.......................
Інші роботи з даної категорії: