Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Податок на додану вартість (далі – ПДВ) має забезпечувати стабільність надходжень до Державного бюджету України. Це один із домінуючих податків, яким маніпулює тіньовий сектор економіки через її недосконалість. Зокрема, це проявляється в ухиленні від сплати ПДВ, незаконному відшкодуванні значних сум податку з державного бюджету, великої кількості зловживань платників податків під час користування пільгами та формування податкового кредиту через безтоварність господарських операцій, що є досить обтяжливими для бюджету. Тому велике значення має налагодження сталої, чіткої та зрозумілої нормативно–правової бази, досконалого бухгалтерського обліку, в тому числі документального забезпечення ПДВ. Головна проблема, яка виникає при відображенні ПДВ в бухгалтерському обліку, пов’язана з тим, що правило першої події, яке використовується для нарахування ПДВ, не збігається з моментом отриманням доходів та понесення витрат у бухгалтерському обліку. У підприємств виникають проблеми, пов’язані з відсутністю живих грошових коштів для сплати ПДВ за раніше відвантажені товари, готову продукцію, виконані роботи та надані послуги. В свою чергу, в документуванні господарських операцій з ПДВ виникають проблеми щодо виписування (легітимності) та електронної реєстрації податкової накладної, які потребують законодавчого врегулювання для правомірності відображення в обліку та запобігання фальсифікації проведення господарських операцій.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Основна проблематика нарахування податку на додану вартість, відображення розрахунків із бюджетом у обліку, а також перспективність вивчення цього питання викладена у працях А. Мазаракі, Б. Маслова, Г. Нашкерської, О. Оксенюк, Т. Реви, Н. Ривак, О. Світового, Н. Ткаченко, П. Хомина, А. Чирви та ін.
Мета і завдання дослідження. Метою курсової роботи є дослідження теоретично-методичних засад і формулювання практичних рекомендацій щодо поліпшення існуючої організації обліку розрахунків з бюджетом з ПДВ.
Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі мають бути вирішені наступні завдання:
дослідити природу та економічну сутність ПДВ як економічної категорії та об'єкту обліку;
проаналізувати нормативне регулювання організації обліку розрахунків з бюджетом за ПДВ;
дослідити проблеми обліку розрахунків з бюджетом за ПДВ в економічній літературі та наукових виданнях;
ознайомитись з організацією первинного обліку розрахунків з бюджетом за ПДВ;
розкрити порядок відображення інформації про розрахунки з бюджетом за ПДВ на рахунках, в регістрах обліку та в звітності;
визначити особливості проведення інвентаризації розрахунків з бюджетом за ПДВ;
ознайомитись з методикою автоматизації обліку розрахунків з бюджетом за ПДВ;
запропонувати шляхи удосконалення обліку розрахунків з бюджетом з ПДВ у ТОВ "Полісся-Інтерм".
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти облікового процесу по розрахункам за ПДВ. Об’єктом при написанні курсової роботи виступає ПДВ в системі обліку на ТОВ "Полісся-Інтерм".
Інформаційну базу курсової роботи складають нормативно-законодавчі акти у сфері обліку та оподаткування (кодекси, закони, міжнародні та національні стандарти, накази та постанови), наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів із розглянутої тематики. При дослідженні прикладних аспектів обліку розрахунків з бюджетом за ПДВ використовувалися первинні, аналітичні та звітні облікові дані ТОВ "Полісся-Інтерм".