Зразок роботи
ВИСНОВКИ
З розвитком суспільства предмети, створені в результаті творчої діяльності, набувають все більшого значення в усіх сферах суспільного життя. Доступ до певних результатів інтелектуальної діяльності необхідний не лише для ефективного розвитку сфери економіки, а й особливо важливий для розвитку сфери культури та задоволення нематеріальних потреб людини.
Авторське право - сукупність майнових і особистих, немайнових (духовних) прав автора (фізичної особи), творчою працею якого створено науковий, літературний чи художній твір. Економіка почала говорити про економічні аспекти авторського права лише на початку 1970-х років. Сьогодні авторське право вже не є просто юридичною категорією, а є невід’ємною частиною багатства держав і компаній, яка стала основою для розвитку багатьох галузей, забезпечивши зростання доданої вартості, робочих місць і зовнішньої торгівлі.
Статті з актуальних економічних, політичних, соціальних і релігійних питань, законно опубліковані в газетах або журналах, можуть транслюватися або передаватись по кабелю без згоди автора та без виплати гонорару, якщо такі дії не здійснюються прямою забороною автора, а також відтворення публічно виголошених політичних промов, звернень, доповідей та інших подібних творів зазначеними способами в обсязі, виправданому інформаційною метою. Без згоди автора та виплати винагороди можливе відтворення законно опублікованого твору виключно в особистих цілях (за винятком аудіовізуальних творів чи звукозаписів творів, баз даних або їх істотних частин, а також комп’ютерних програм, творів) у вигляді архітектурних будівель і подібних споруд, а також книжкового (повного) і нотного дублювання текстів).
Охорона авторського права ще не набула такого значення для економістів, як патентна система, в результаті чого економічне значення такого захисту недооцінюється. Очевидно, одна з головних причин, що пояснюють ситуацію, полягає в тому, що спочатку ідея захисту авторського права розвивалася переважно як соціальна та правова система. Однак із розвитком суспільства та підвищенням значення інформації інтелектуальна власність, у тому числі авторське право, поступово почала формуватися як один із найважливіших нематеріальних активів економіки, пов’язаної з інформаційним суспільством.