Зміст
1. Господарський розвиток та економічна думка Месопотамії.
2. Становлення господарської системи ранніх цивілізацій. Господарський розвиток Стародавнього Єгипту та відображення в економічній думці.
3. Особливості формування ринкового господарства у Франції (середина XVII-середина XIX ст..) і висвітлення цих процесів у теоріях Ж.Б.Сея та Ф.Бастіа.
4. Утворення США й особливості становлення ринку країни. Економічні погляди Чарльза Кері.
5. Господарство Київської Русі. «Повість минулих років». Давньоруська ранньофеодальна держава як складова загальноєвропейської цивілізації.
6. Економічні погляди Фоми Аквінського.
7. Господарська система Західної Європи в XI-XV ст. Середньовічне місто та його роль у становленні ринкових відносин в Західній Європі. Корпоративні форми організації господарської діяльності у середньовічному місті (ремісничі цехи та купецькі гільдії).
8. Історія економіки та економічної думки як науки. Цивілізаційна парадигма та формаційна парадигма пізнання суспільних процесів.
9. Підходи та критерії періодизації історичного розвитку господарських систем.
10. Господарство та господарська діяльність в первісній історії України.
11. Господарський розвиток Давньої Греції в осьовий час. Реформи Солона. Економічні погляди Ксенофонта, Платона, Арістотеля.
12. Передумови виникнення ринкового господарства в надрах пізньофеодального суспільства. Меркантилізм-перша економічна концепція доринкової економічної теорії.
13. Великі географічні відкриття та їхній вплив на економічний розвиток Європи.
14. Загальна характеристика змін, що відбуваються в усіх сферах життя провідних країн Західної Європи (демократичні, промислові та освітні революції) (XVII-перша половина XIX ст.).
15. Виникнення, загальна характеристика і сутність маржиналізму.
16. Передумови Визвольної війни 1648-1676 рр. та створення української козацької держави. Господарство Лівобережної України за часів Гетьманщини та у складі Російської імперії.
17. Нові тенденції господарського розвитку держав Європи в кінці XIX-на початку XXст. (виникнення монополій, розгортання другої хвилі НТР).
18. США-лідер світової економіки. Американська школа маржиналізму.
19. Становлення ринкових форм господарства в Україні в кінці XIX-на початку XXст. Столипінська реформа.
20. Радикальні економічні перетворення другої половини 1990-х років та їх наслідки.
21. Господарство та його форми в первісному суспільстві. Неолітична революція та її вплив на розвиток суспільства. Виникнення домогосподарств.
22. Особливості господарського розвитку Давнього Риму. Закони XII Таблиць. Вілли та латифундії. Характеристика аграрного господарства Стародавнього Риму у працях Каттона Старшого, Варрона та Колумелли.
23. Світова економічна криза 1929-1933 років та економічні дослідження в цей період. Виникнення кейнсіанства. Сутність політики Нового курсу Рузвельта.
24. Особливості розвитку Німеччини в 30-ті роки. Політика «Нового порядку» Гітлера. Причини виникнення неолібералізму.
25. Розвиток економічних систем змішаного типу та роль економічної думки у їх формуванні. Економічний курс Шарля де Голля.
26. Повоєнний розвиток Німеччини. Сутність реформ Л.Ерхарда.
27. Глобалізація та її вплив на національні господарства.
28. Еволюція неокласичної теорії та кейнсіанства в останній третині XXст., «Рейганоміка» та «Тетчеризм».
29. Причини та наслідки Першої світової війни. Версальська угода та її економічна суть.
30. Світове господарство в роки стабілізації. Плани Дауеса та Юнга, їх економічна суть.